Toczenie metali to zarówno precyzyjna obróbka powierzchni wewnętrznych, zewnętrznych, jak i czołowych. Metoda to jest wykorzystywana w przypadku produkcji różnorodnych detali kulistych, walcowatych, stożkowych i innych. Wykonujemy detale według projektu klienta, realizując zarówno standardowe, jak również skomplikowane zlecenia. Świadczymy usługi obróbki skrawaniem powierzchni elementów, które posiadają kształt bryły obrotowej, oferując produkcję elementów z wielu materiałów – metali żelaznych i nieżelaznych, stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych i innych.

Toczenie w metalu

Toczenie metalu – proces mechanicznej obróbki zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni obrotu. W tym cylindrycznych i stożkowych, okładzina, cięcie, fazowanie, obróbka zaokrąglania, rowkowanie, gwintowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Obróbka skrawaniem jest wykonywana na tokarce za pomocą wierteł, noży i innych urządzeń tnących, które przecinają warstwę metalu do ustawionej wartości. Usługi toczenia można zamawiać zarówno na podstawie rysunków, jak i próbek części. Zapewniamy kontrolę na wszystkich etapach produkcji. 

Toczenie frezowanie metalu

Obróbka tokarska stali polega w znacznej mierze na ciągłym ulepszaniu obrabiarki. Także istotne jest poszukiwanie nowych możliwości oraz odkrywanie nowych metod. Zastosowanie toczenia we wszystkich kierunkach może przyspieszyć skrawanie metalu. 

Toczenie metalu cennik

Gwarantujemy najwyższą jakość świadczonych usług w atrakcyjnych cenach. Do każdego zadania i klienta podchodzimy indywidualnie. W zależności od rodzaju zlecenia, sporządzamy indywidualny cennik. Nasza firma nie posiada jednego, z góry ustalonego cennika. Nie jesteśmy w stanie określić, ile kosztuje na przykład malowanie proszkowe. Koszty wykonania świadczonych przez nas usług zależne są od rodzaju i wielkości zlecenia. Cena toczenia metalu uzależniona jest od stopnia trudności zamówienia oraz wielkości serii. W celu ustalenia konkretnej ceny za wykonanie usługi, która państwa interesuje, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Toczenie metalu cnc

Zajmujemy się profesjonalnym toczeniem CNC, wykonując dla naszych klientów dowolne elementy metalowe za pomocą obróbki skrawaniem. Jest to specjalny proces, pozwalający na uzyskanie najróżniejszych detali poprzez usuwanie nadmiaru materiału za pomocą jednopunktowego narzędzia.

Toczenie CNC stosuje się przede wszystkim przy obrabianiu powierzchni przedmiotów posiadających kształt bryły obrotowej. Za pomocą tokarek sterowanych numerycznie wycina się kolejne warstwy materiału, aby uzyskać docelowy kształt detalu. Dzięki toczeniu CNC można wykonywać metalowe części bardzo szybko, a cały proces jest powtarzany.

Dysponujemy Centrum tokarskim CNC HAAS ST20Y wyposażonym w 12-pozycyjną głowicę hybrydową, ruchome oprzyrządowanie, o maksymalnym obszarze skrawania wynoszącym 305 x 533 mm. Główne parametry przesuwu wynoszące w:

osi X 236 mm,

osi Y 50 mm,

osi Z 533 mm