Obrabiamy metale za pomocą specjalnych narzędzi, dzięki którym zachowana jest precyzja i powtarzalność pracy. Frezowanie metali pozwala przygotować detale odpowiadające aktualnym normom dotyczącym klasy produkowanego przedmiotu. Oferujemy obróbkę skrawaniem przedmiotów z metalu, drewna, tworzyw sztucznych lub innych materiałów skrawalnych za pomocą odpowiednio dobranego frezu w celu jak najwyższej jakości wykonywanych przez nas usług. Realizujemy zarówno duże jak i małe partie produktów.

Dysponujemy centrum frezarskim CNC HAAS VF2, czyli pionowe centrum obróbkowe wyposażone w 20-pozycyjny karuzelowy magazyn narzędzi z możliwością gwintowania na sztywno. Podstawowe parametry przesuwu wynoszące w:

osi X 762 mm,

osi Y 406 mm,

osi Z 508 mm.

Frezowanie drewna

Frezowanie CNC drewna, płyt mdf i frontów meblowych to kuteczny sposób obróbki materiałów. Idealnie sprawdza się do pracy z drewnem, sklejką oraz tworzywami sztucznymi. Posiadamy innowacyjne urządzenia, które umożliwiają bardzo precyzyjną pracę – przekonaj się sam!

Ogromne pole robocze urządzenia umożliwia nam oferowanie Klientom obróbkę większości rozmiarów płyt dostępnych na rynku. Dzięki ploterowi o dużym polu roboczym działamy o wiele szybciej. Wystarczy wprowadzić dane do komputerowego panelu sterowania i rozpoczyna się precyzyjne frezowanie CNC w drewnie. 

Frezowanie cnc w drewnie

Nasza firma oferuje frezowanie CNC, które przydaje się w wielu dziedzinach. Specjaliści wykorzystują frezowanie CNC w branży reklamowej do tworzenia kasetonów z dibondu jak i ogromnych, informacyjnych tablic. Frezowanie CNC znajduje zastosowanie w dekoracji wnętrz – cięcie CNC drewna czy cięcie CNC sklejki. Frezowanie sprawdzi się także przy obróbce materiałów drewnopochodnych.

Frezowanie rowków w drewnie

Do wykonywania różnych połączeń w drewnianych np. meblach konieczne są rowki, które trzeba wycinać przy użyciu frezarki. Zapytaj o instrukcję frezowania rowków wpustowych, objaśniającą wszystkie istotne kroki podczas wykonywania rowków na całej długości elementu. 

Frezowanie rowków wpustowych jest ważnym elementem pracy z użyciem frezarki. Rowki wpustowe wykonywane są najczęściej jako elementy prowadzące ruchome części mebli lub też w celu wytworzenia połączeń elementów drewnianych. Dlatego też ich precyzyjne wykonanie jest niezmiernie istotne. Frezowanie rowków wpustowych z użyciem frezarki i szyn prowadzących w połączeniu z MFT/3 jest bardzo szybkie. 

Frezowanie krawędzi drewna

Przemysł często wyznacza standardy projektowe i funkcjonalne, do których następnie dostosowuje się rzemiosło. To, co łatwo jest uzyskać przy użyciu frezarek CNC, w pracy manualnej może być czasochłonne i drogie.

Staramy się wychwytywać takie trendy i projektować maszyny i narzędzia, pozwalające na osiągnięcie odpowiednich efektów w prosty i szybki sposób. Obecnie oferujemy możliwość nadawania atrakcyjnego wyglądu nowoczesnym ladom, blatom i ogólnie krawędziom drewnianym wszelkiego rodzaju, przy niewielkim wysiłku.

Do obróbki krawędzi drewnianych wykorzystuje się frezy do fazowania z łożyskiem kulkowym oraz specjalny frez do zaokrągleń/ fazowania ze stożkowym łożyskiem kulkowym w różnych wariantach. Frezy są stosowane jeden po drugim, aby uzyskać przedstawiony profil w krawędzi drewnianej.

Frezowanie metalu

Frezowanie metalu jest to rodzaj obróbki stali, który polega na skrawaniu jego powierzchni. Dzieje się to z pomocą wprawienie w ruch obrotowy narzędzia obrabiającego, a jeśli chodzi o ruch posuwowy, to może być on również wykonywany przez narzędzie obrabiające lub w przez przedmiot obrabiany (w zależności od modelu).

Zęby frezu wbijają się w materiał i tym samym “zdejmują” z niego powierzchnię w postaci wiórów o różnej grubości. Frez można zastosować do prawie każdego rodzaju metalu: aluminium, mosiądzu, stali nierdzewnej, lecz frezowanie stosuje się również do drewna czy też tworzyw sztucznych. W efekcie całego procesu otrzymuje się przedmiot o określonych grubości, kształcie i powierzchni. 

Frezowanie tworzyw sztucznych

Frezowanie CNC jest powszechnie stosowaną metodą obróbki tworzyw sztucznych. Wykonywane jest przy pomocy innowacyjnych maszyn z CNC, które gwarantują pełną precyzję pracy i pozwalają wykonać nawet najbardziej skomplikowane zadania przy relatywnie niskim koszcie.

Obróbka tworzyw sztucznych to bardzo częsty sposób otrzymywania detali gotowych – przede wszystkim do konstrukcji maszyn do różnych branż – mechanika pojazdów, branży spożywczej, budowlanej, transportowej oraz medycznej.

Bardzo wydajnym procesem obróbki skrawaniem jest frezowanie, polega ono na oddzieleniu warstwy tworzywa za pomocą frezarki. Maszynę można wyposażyć w specjalny sterownik CNC, dzięki któremu można ją specjalnie nastawić, co pozwala na bardzo dokładne skrawanie.

Frezowanie CNC aluminium

Usługę frezowania CNC aluminium wykonamy bardzo kompleksowo, zawsze w oparciu o dokumentację przygotowaną przez klienta lub na zlecenie. 

Mamy ogromne zaplecze techniczne oraz szerokie doświadczenie w dziedzinie obróbki skrawaniem CNC. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać bardzo dokładnie każdy detal w krótkim czasie. Zapewniamy konkurencyjne ceny oraz najwyższą jakość usług CNC.